Midtfyn cannonball

Deltagerlister 2021

D. 2-1-21. Nytårsløbet Marathon kl. 7.45:

Jesper Witte, Carsten Friis, Jesper Steen Olsen, Lisbeth Billeskov Hansen, Kenneth Guldhammer, Kim Hammerich, Jan Hansen, Alex Hundahl, Sander Møller, Ole Toft.

D. 2-1-21. Nytårsløbet Halvmarathon kl. 9.00:

Anita Witte, Jeanett Bonde Jørgensen, Frank Sievers, Alice Ørsted Kristensen, Lars Hulbæk, Hans Renkwitz, Karen Gad, Sussi Gudmundsson, Bibi Poulsen, Holger Hansen.

D. 2-1-21. Nytårsløbet Halvmarathonkl. 13.00:

Tommy Schallert, Lisbeth Bente Saxtorph, Marianne Rasmussen, Jens Rasmussen, Jan Pedersen, Pia Holst, Mette Kalum, Karin Møller, Daniel Jeppesen. Runde: Anita Arndal Dietz.

 

D. 6-3-21 Valentinsløbet Marathon Sted: Årslev Hallen Bøgehøjvej 2, 5792 Årslev.

Marathon start kl. 7.30: Lone Friis, Ricky Batman Andersen, Alex Lundahl,  Ella Lissner Kuhlman, Stig Kuhlman.

Marathon start kl. 13.30: Jesper Witte, Pia Angelbo Mortensen, Carsten Brix, Kim Hammerich, Jens Mogensen.

D. 6-3-21Valentinsløbet Halvmarathon kl.9.00. Sted: Årslev Kirke Gl. Byvej 22, 5792 Årslev.

Anita Witte, Joann Jensen, Sussi Gudmundsson, Bibi Poulsen, Jeanett Bonde Jørgensen.

D. 7-3-21 Valentinsløbet Halvmarathon kl.9.00.Sted: Årslev Hallen Bøgehøjvej 2, 5792 Årslev.

Jan Hansen, Frank B. Sievers, Stine Price, Martin Price, Helle Aatofte.

 

D. 20-3-21 Fastelavnsløbet Marathon kl.7.00. Sted: Bøgehøjvej 2, 5792 Årslev. 

Jan Hansen, Jeanette Mikkelsen, Lisbeth Billeskov Hansen, Kenneth Guldhammer, Yaghoob Fantassi.

D. 20-3-21 Fastelavnsløbet Marathon kl.12.30. Sted: Bøgehøjvej 2, 5792 Årslev.

Ole Toft, Pia Angelbo Mortensen, Carsten Brix, Ella Lissner Kuhlman, Stig Kuhlman.

D. 21-3-21 Fastelavnsløbet Marathon kl.8.00. Sted: Bøgehøjvej 2, 5792 Årslev.

Jesper Witte, Kim Hammerich, Jens Mogensen, Mads Obel Jensen, Jonas Andersen.

D. 21-3-21 Fastelavnsløbet Marathon kl.13.00. Sted: Bøgehøjvej 2, 5792 Årslev.

Jonas Andersen, Nicky Krogsøe, Jan Hansen, Jesper Steen Olsen, Lars Powerman Wolff.

D. 20-3-21 Fastelavnsløbet Halvmarathon kl.8.00. Sted: Årslev Kirke Gl. Byvej 22, 5792 Årslev. 

Anita Witte, Joann Jensen, Andreas Hartmann, Jeanett Bonde Jørgensen, Bibi Poulsen.

D. 20-3-21 Fastelavnsløbet Halvmarathon kl.11.00. Sted: Årslev Kirke Gl. Byvej 22, 5792 Årslev.

Birgitte Brinck-Jensen, Jan Pedersen, Frank B. Sievers, Holger Hansen, Mette Kalum.

D. 20-3-21 Fastelavnsløbet Halvmarathon kl.14.00. Sted: Årslev Kirke Gl. Byvej 22, 5792 Årslev.

Marianne Rasmussen, Jens Rasmussen, Christina Fuglsbjerg, Allan Jørgensen, Amanda Simone Witte.

D. 21-3-21 Fastelavnsløbet Halvmarathon kl.8.00. Sted: Årslev Kirke Gl. Byvej 22, 5792 Årslev.

Stine Price, Martin Price, Jeanett Bonde Jørgensen, Sussi Gudmundsson, Frank B. Sievers.

D. 21-3-21 Fastelavnsløbet Halvmarathon kl.11.00. Sted: Årslev Kirke Gl. Byvej 22, 5792 Årslev.

Nancy Weisbjerg, Susanne Billeskov, Frank B. Sievers, Anita Arndal Dietz, Steen Jeppesen Dietz.

 

D.1-4-21 Påskeløbet Marathon kl.7.00. Sted: Bøgehøjvej 2, 5792 Årslev.

Jan Hansen, Mette Kalum, Lars Sørensen, Jeanette Mikkelsen, Jonas Andersen, Maud Hjortshøj, Ib Jensen, Tina Mundt Larsen, Claus Jensen, Carsten Friis.

D.1-4-21 Påskeløbet Marathon kl.12.30. Sted: Bøgehøjvej 2, 5792 Årslev.

Jesper Witte, Jens Mogensen, Pia Angelbo Mortensen, Carsten Brix, Jonas Andersen, Lone Friis, Kim Hammerich, Jørn Jensen, Nicolai Møller Nielsen, Jan Hansen.

D. 1-4-21 Påskeløbet Halvmarathon kl.7.00. Sted: Årslev Kirke Gl. Byvej 22, 5792 Årslev. 

Anita Witte, Bibi Poulsen, Joann Jensen, Frank B. Sievers, Andreas Hartmann, Jan Pedersen, Erik Fogt Mousten, Tina Merete Nielsen, Helle Juul, Tommy Josefsen.

D. 1-4-21 Påskeløbet Halvmarathon kl.10.00. Sted: Årslev Kirke Gl. Byvej 22, 5792 Årslev.

Stine Price, Martin Price, Yaghoob Fantassi, Nancy Weisbjerg, Maria Magnusdottir, Martin Jensen, Peer Bjørn, Tommy Schallert, Lars Hulbæk, Helle Aatofte Rasmussen.

D. 1-4-21 Påskeløbet Halvmarathon kl.13.00. Sted: Årslev Kirke Gl. Byvej 22, 5792 Årslev.

Marianne Rasmussen, Jens Rasmussen, Lisbeth Saxtorph, Jeanett B. Jørgensen, Sander V. Møller, Susanne Billeskov, Rikke Steengaard, Anita Arndal Dietz, Steen Jeppesen Dietz.

 

D. 17-4-21 Valentinsløbet Marathon kl.8.00. Sted: Årslev Hallen Bøgehøjvej 2, 5792 Årslev.

Jesper Witte, Hans Renkwitz, Jesper Steen Olsen, Erik Fogt Mousten, Ib Jensen, Carsten Friis, Lars Sørensen, Jesper Thygesen, Jan Hansen, Christian Syversen.

D. 17-4-21 Valentinsløbet Marathon kl. 13.00. Sted: Årslev Hallen Bøgehøjvej 2, 5792 Årslev.

Kim Hammerich, Lene Thøgersen, Yaghoob Fantassi, Pia Angelbo Mortensen, Ella Lissner Kuhlman, Stig Kuhlman, Jørn Jensen, Sander V. Møller, Ole Toft, Jan Hansen.

D. 17-4-21 Valentinsløbet Halvmarathon kl.8.00. Sted: Årslev Kirke Gl. Byvej 22, 5792 Årslev.

Anita Witte, Holger Hansen, Stine Price, Martin Price, Helle Aatofte Rasmussen, Jørgen Thomsen, Joann Jensen, Pernille Petersen, Jeanett Bonde Jørgensen, Bibi Poulsen.

D. 17-4-21 Valentinsløbet Halvmarathon kl. 11.00. Sted: Årslev Kirke Gl. Byvej 22, 5792 Årslev.

Rikke Steengaard, Peter Bang, Ulrik Buur Lauridsen, Sussi Gudmundsson, Kyri Damgaard, Simon Frandsen, Susanne Billeskov, Daniel Jeppesen, Tommy Schallert, Peer Bjørn Pedersen, 

D. 17-4-21 Valentinsløbet Halvmarathon kl. 14.00. Sted: Årslev Kirke Gl. Byvej 22, 5792 Årslev.

Finn Jacobsen, Jytte Jacobsen, Lisbeth Saxtorph, Marianne Rasmussen, Jens Rasmussen, Christina Fuglsbjerg, Allan Dall Jørgensen. Runde 10,6 km: Caroline Egeskov Christensen, Rikke Jensen, Amanda Simone Witte.

D. 18-4-21 Valentinsløbet kl. 9.00. Sted: Årslev Kirke Gl. Byvej 22, 5792 Årslev. 
Marathon: Ole Toft, Dorthe Roslev, Carsten Friis, Jeanett Bonde Jørgensen.
Halvmarathon: Kim Hammerich, Jesper Witte.

D.1-5-21 Kageløbet Marathon og Halvmarathon Sted: Årslev Hallen Bøgehøjvej 2, 5792 Årslev.

Start kl. 8.00:

Marathon: Jesper Witte, Jan Hansen, Marie Filskov, Nicolai Møller Jensen, Kevin Vilhelmsen, Dorthe Roslev, Tom Laursen, Lone Friis, Nicky Krogsøe, Ditte Busch, Christian Syversen.

Halvmarathon: Jeanett Bonde Jørgensen, Stine Price, Martin Price, Helle Aatofte Rasmussen, Andreas Hartman, Bibi Poulsen, Rikke Steengaard, Hans L. Nielsen, Ulrik Buur Lauridsen, Allan Christensen, Michael Jepsen.

Runde 10,6 km: Brian vesterlund Danielsen, Helle Bæklund Eriksen, Sandra Charlotte Kuehn, Sussi Gudmundsson.

Start kl. 9.00:

Marathon: Helena Kanstrup, Nicholaj Pedersen, Christian Vang, Bjørn Frederiksen, Thomas Nørregaard, Thomas Hansen.

Halvmarathon: Anita Witte, Joann Jensen, Lisbeth Saxtorph, Anders Larsen, Christina Fuglsbjerg, Allan Dall Jørgensen, Marianne Rasmussen, Jens Rasmussen, Henrik Strømvig, Leon Elstrøm, Yaghoob Fantassi, Peer Bjørn Pedersen, Maria Magnusdottir, Bo Kjems, Kim Grau, Gitte Askær, Charlotte K. Larsen.

Runde 10,6km: Lars Bagge-Hansen.

 

D. 16-5-21 Kr. himmelfartsløb start Kl. 9.00. Start fra Årslev Kirke Gl. Byvej 22, 5792 Årslev.

Marathon: Jesper Witte, Ole Toft, Frederik Lodahl Juhl, Marcus Plauborg Idorn, Nikolaj Rosenberg Hansen, Silas Seneshaw Aasebø Rønne, Mie Høllsberg Bech, Ruben Dahl Jørgensen, Lea Lodberg Doktor, Laura Mortensen, Diego Tosolini, Mette Kalum, Jeanette Mikkelsen, Kim Hammerich, Maud Hjortshøj, Tina Mundt Larsen, Ib Jensen, Jens Mogensen, Mads Obel Jensen, Frei Bindslev, Morten Iversen, Pia Angelbo Mortensen, Sander V. Møller, Lone Friis.

Halvmarathon: Anita Witte, Bibi Poulsen, Charlotte K. Larsen, Stine Price, Martin Price, Helle Aatofte Rasmussen, Christina Fulgsbjerg, Allan Dall Jørgensen, Joann Jensen, Morten Littau Jensen, Michael Jepsen, Henrik Strømvig, Nancy Weisbjerg, Frank B. Sievers, Jesper Steen Olsen, Allan Christensen, Henrik Sødequist, Peer Bjørn Pedersen, Anja Stewen, Kim Stewen, Jan Hansen.

D.23-5-21 Se Pinsesolen Danse Marathon kl.8.00. Halvmarathon kl.9.00. Start fra Årslev Hallen Bøgehøjvej 2, 5792 Årslev:

Marathon: Jesper Witte, Kim Hammerich, Mette Kalum, Carsten Friis, Ella Lissner Kuhlman, Stig Kuhlman, Pia Angelbo Mortensen, Carsten Brix, Kevin Vilhelmsen, Jørgen Jakobsen, Ole Toft, Morten Iversen, Jakob Diget Pedersen, Lone Friis, Arzo Marjan.

Halvmarathon: Anita Witte, Jeanett Bonde Jørgensen, Frank B. Sievers, Daniel Jeppesen, Helle Aatofte Rasmussen, Alice Ørsted Kristensen, Bibi Poulsen, Peter Bang, Lars Powerman Wollf, Yaghoob Fantassi, Jørgen Thomsen, Pernille Petersen, Grethe Bonne Madsen, Trine Bødiker, Lars Bo Christiansen, Henrik Sødequist, Nancy Weisbjerg, Anne Vibeke Kragelund, Peer Bjørn Pedersen.

Runde 10,6 km: Rikke Jensen, Amanda Simone Witte.

D. 6-6-21 Marathon med præsten Hasse fra Bornholm start Kl. 8.00. fra Årslev Kirke Gl. Byvej 22, 5792 Årslev:

Marathon: Jesper Witte, Hasse Falk Jakobsen, Preben Kjær Eriksen, Marie Filskov, Michael Bern, Nicolai Møller Nielsen, Morten Iversen.

Halvmarathon: Anita Witte, Helle Aatofte Rasmussen, Frank B. Sievers, Jes H. Strate, Jan Pedersen, Ulrik Bork Christensen, Marc Hurkmans.

D.19-6-21 Bibi løber sin nr. 100 halvmarathon. Marathon starter kl. 8.00. Halvmarathon starter kl.10.00. Fra Årslev Kirke Gl. Byvej 22, 5792 Årslev.

Marathon: Jesper Witte, Lisbeth Billeskov Hansen, Kenneth Guldhammer, Kim Hammerich, Jens Mogensen, Yaghoob Fantassi, Jeanette Mikkelsen, Tina Mundt Larsen, Ib Jensen, Morten Harboe-Jepsen, Jesper Steen Olsen, Jan Ellefsen. Start kl. 7.30: Alex Lundahl, Ella Lissner Kuhlman, Stig Kuhlman, Ole Toft.

Halvmarathon: Bibi Poulsen nr. 100, Anita Witte, Joann Jensen, Helle Aatofte Rasmussen, Jeanett Jørgensen, Marlene Vestergaard Sørensen, Marianne Rasmussen, Jens Rasmussen, Peter Bang, Stine Price, Martin Price, Martin Bredkjær Jensen, Charlotte K. Larsen, Jacob Lycke-Hjul, Peer Bjørn Pedersen, Jan Pedersen, Pia Holst, Frank B. Sievers, Rikke Steengaard, Andreas Hartmann, Anne Marie Harbo, Erik Weiglin-Chrone, Lisbeth Lildballe, Brian Schou Jensen, Birgit Hansen, Peter Lander, Annette Lander, Erik Fogt Mousten, Maud Hjortshøj, Susanne Billeskov, Rene Ovesen, Henning Hermes Petersen.

Runde 10,6km: Anita Arndal Dietz, Lars Bagge-Hansen.

 

 

D 10-7-21 Marathon med Marianne og Jens start kl 8.00. Fra Årslev Hallen Bøgehøjvej 2, 5792 Årslev.

Marathon: Jesper witte, Marianne Rasmussen, Jens Rasmussen, Mette Kalum, Kim Hammerich, Jesper Steen Olsen, Lars Sørensen, Ole Toft, Jørn Jensen, Lene Riis Thøgersen, Klaus Grønhøj, Marie Filskov.

Halvmarathon: Anita Witte, Helle Aatofte Rasmussen, Frank B. Sievers, Henrik Strømvig, Brian Hamann, Marlene Vestergaard Sørensen, Christina Bang Bentzen, Stine Price, Martin Price, Connie Lindegaard Sørensen, Torben Bech Larsen, Nancy Weisbjerg, Torben Regni Nielsen, Carsten B. Dolleris, Louise Lillelund, Søren Moss, Brian Zenker, Pia Nielsen, Jeanett Bonde Jørgensen, Mia Dyreborg Knudsen, Lars Eriksen, Daniel Jeppesen, 

 

D. 21-8-21 Start kl. 8.00. fra Gl. Byvej 31.

Marathon: Jesper Witte, Carsten Toft, Johnny Heinmann, Mette Kalum, Steen Christiansen, Lena Nørgaard, Ole Toft, Nicolai Møller Nielsen.

Halvmarathon: Anita Witte, Tarina Kristensen, Holger Hansen, Bibi Poulsen, Lars Hulbæk, Anne Marie Harbo, Michael Jepsen, Ulrik Buur Lauridsen, Sussi Gudmundsson, Lasse Christensen, Allan Jørgensen, Christina Fuglsbjerg, Lonni E. Dolleris, Helena Kanstrup, Fie Majgaard.

Runde 10,6 km: Brian Vesterlund Danielsen.

D. 2-10-21 Connie Lundegaard Sørensen løber sin marathon nr. 200. Marathon starter kl. 9.00. Halvmarathon starter kl.10.45. Fra Gl. Byvej 31, 5792 Årslev.

Marathon: Connie Lundegaard Sørensen nr. 200, Jesper Witte, Jesper Klysner, Lena Nørgaard, Jørgen Jakobsen, Jeanette Mikkelsen, Tinna Lilletvedt, Claus Barrett Jeslund, Mette Brinck, Jan Hansen, Jørn Jensen, Jakob Stæhr Hansen, Lasse Christensen, Preben Eriksen, Lars Svaneberg Tuxen, Henriette Hansen, Marie Filskov, Mette Kalum, Tina Mundt Larsen, Christian Hamann, Rene Morthorst Løvendahl, Karin Eriksen, Lars Troelsen, Lars Michael Rasmussen, Johnny Heinmann, Jens Rasmussen, Linda Kempel, Peter Klarlund (lsm), Steen Christiansen (lsm). Camilla Thers Froberg (lsm), Michael Bern (lsm), Thomas Lønbæk (lsm). Troels Lau Nielsen (lsm). Alex Lundahl Hansen  (lsm), Klaus Grønhøj (lsm).

Halvmarathon: Anita Witte, Hans Lindhøj Nielsen, Alex Nielsen, Pia Kirkegaard Nielsen, Nicky Krogsøe, Andreas Hartmann, Kyri Damgaard, Pia Morbech, Jan Pedersen, Marc Hurkmans, Betina Knudsen, Stine Bundgaard, Karsten Jensen, Hanne Villadsen, Lars Pedersen, Bianca Eggert, Lennart Hansen, Jack Holm, Holger Hansen, Bibi Poulsen, Joann Jensen, Mia Knudsen, Charlotte Ullerup Sørensen, Stine Price (lsm), Martin Price (lsm). Gitte Christensen (lsm). Henrik Strømvig (lsm). Sussi Gudmundsson (lsm), Michael Jepsen (lsm), Allan Christiansen (lsm), Jeanett Bonde Jørgensen (lsm), Henrik Sødequist (lsm), Kim Hammerich (lsm), Kim Lindberg (lsm), Bo Kjems (lsm).

D. 20-10-21 Efterårsferie løb start nr. 1 kl. 9.00. fra Gl. Byvej 31.

Marathon: Jesper Witte, Mette Kalum, Ole Toft, Jonas Andersen, Lone Friis.

Halvmarathon: Anita Witte, Joann Jensen, Frank B. Sievers, Anne Marie Harbo, Michael Jepsen, Bibi Poulsen, Lars Powerman Wolff, Marianne Rasmussen, Jens Rasmussen, Henrik Strømvig, Simon Krog-Nielsen, Maud Hjortshøj.

Runde 10,6 km: Brian Vesterlund Danielsen, Sandra Charlotte Kuehn, Claus Ø.

5 km: Malik Silas Witte, Pia Morbech. Patrich Morbech, Mathias Sivekær Petersen.

D. 20-10-21 Efterårsferie løb start nr. 2 kl. 16.30. fra Gl. Byvej 31.

Marathon: Jens Mogensen, Carsten Friis, Jonas Andersen, Morten Iversen.

Halvmarathon: Frank B. Sievers, Helle Aatofte Rasmussen, Charlotte K. Larsen, Holger Hansen, Lars Powerman Wolff, Stine Rasmussen, Christina Fuglsbjerg, Allan Dall Jørgensen, Pia Holst.

5 km: Helle Jensen, Sussi Mortensen, Lone Juhl, Trine Rasmussen.

D. 6/11-21 Helle Aatofte Rasmussen løber sin halvmarathon nr. 100. Marathon starter kl. 8.00. Halvmarathon starter kl. 10.00. fra Gl. Byvej 31. 5792 Årslev.

Marathon: Carsten Friis, Jens Mogensen, Mette Kalum, Jesper Steen Olsen, Lisbeth Billeskov Hansen, Morten Iversen, Kyri Damgaard, Marie Filskov, Jan Hansen, Lena Nørgaard.

Halvmarathon: Helle Aatofte Rasmussen nr. 100, Anita Witte, Frank B. Sievers, Rikke Steengaard, Peter Bang, Maud Hjortshøj, Stine Price, Martin Price, Marc Hurkmans, Carolina Aatofte Rasmussen, Anne Brandt Pedersen, Marianne Rasmussen, Jens Rasmussen, Charlotte K. Larsen, Jeanett Bonde Jørgensen. Henrik Strømvig, Anne Marie Harbo, Holger Hansen, Marlene Vestergaard Sørensen, Erik Mousten, Steen kaadeklidelund Jørgensen, Maria Magnusdottir, Anne Lise Larsen, Lars Powerman Wollf, Michael Jepsen, Torben Regni Nielsen, Jan pharao, Amanda  Simone Witte, Mette Olsen, Rene Ovesen, Pia Holst, Sussi Gudmundsson, Joann Jensen, Pia Morbech, Henning Hermes Petersen, Claus Ø, Trine Dydensborg, Bent Thomsen.

Runde 10,6 km:

 

D. 4/12-21 Juleløbet Marathon start kl. 8.00. Halvmarathon start kl. 9.00. Fra Gl. Byvej 31.

Marathon: Marie Filskov, Nicolai Møller Nielsen, Jesper Steen Olsen, Morten Iversen.

Halvmarathon: Anita Witte, Frank B. Sievers, Charlotte K. Larsen, Holger Hansen, Marlene Vestergaard Sørensen, Jørgen Skovgaard Bundes, Michael Jepsen, Helle Aatofte Rasmussen, Tilde Weigand, Dennis Hansen, Pia Holst, Lone Friis, Martin Bredkjær Jensen, Jan Pharao, Allan Dall Jørgensen, Christina Fuglsbjerg, Allan Christensen, Margreta Reinhold Niclasen, Anne Marie Harbo, Emil Henriksen, Peter Bang, Jesper Witte, Ricky Batman Andersen.

D. 12/12-21 Jespers fødselsdagsløb Marathon start kl. 8.00. Halvmarathon starter kl. 9.00. Start fra Gl. Byvej 31.

Marathon: Jesper Witte, Mette Kalum, Jesper Steen Olsen, Marie Filskov, Ole Toft, Steen Christesen, Pia Angelbo Mortensen, Nicolai Møller Nielsen, Morten Iversen.

Halvmarathon: Anita Witte, Holger Hansen, Sander V. Møller, Henrik Strømvig, Jørgen Thomsen, Anne Marie Harbo.

Runder: Stine Price, Frank B. Sievers.

 

Mia Knudsen ny start.