Midtfyn cannonball

Halvmarathon start kl. 09.00

Halvmarathon start kl. 13.00

Marathon 2/1-21

Marathon d.6/3-21

Halvmarathon d. 6-7/3-21

Diplomer og resultater fra d.20/3 og d.21/3

Resultater:

Marathon d. 20/3-21 start kl. 7:00: Jan Hansen 3:42:10, Yaghoob Fantassi 3:53:50, Kenneth Guldhammer 3:56:20, Lisbeth Billeskov Hansen 3:56:20, Jeanette Mikkelsen 4:21:51.

Marathon d. 20/3-21 start kl. 12:30: Ole Toft 4:15:43, Ella Lissner Kuhlman 5:05:40, Pia Angelbo Mortensen 5:17:22, Carsten Brix 5:17:22, Stig Kuhlman 5:19:46.

Halvmarathon d. 20/3-21 start kl. 8:00: Andreas Hartman 2:13:4, Joann Jensen 2:14:04, Anita Witte 2:14:55, Jeanett Bonde Jørgensen 2:27:34, Bibi Poulsen DNF.

Halvmarathon d. 20/3-21 start kl. 11:00: Jan Pedersen 1:44:53, Holger Hansen 1:47:59, Mette Kalum 1:50:18, Frank B. Sievers 1:51:05, Birgitte Brinck-Jensen DNF.

Halvmarathon d. 20/3-21 start kl. 14:00: Christina Fuglsbjerg 2:08:41, Jens Rasmussen 2:08:54, Marianne Rasmussen 2:08:59, Allan Jørgensen 2:10:05, DNF Amanda Witte DNF.

Marathon d. 21/3-21 start kl. 8:00: Mads Obel Jensen 3:57:59, Jonas Andersen 4:07:04, Kim Hammerich 4:32:13, Jens Mogensen 4:32:13, Jesper Witte 4:32:13.

Marathon d. 21/3-21 start kl. 13:00: Lars Powerman Wolff (halvmarathon) 2:11:50, Jan Hansen 3:47:57, Jonas Andersen 4:02:07, Jesper Steen Olsen 4:21:50, Nicky Krogsøe 4:44:36.

Halvmarathon d. 21/3-21 start kl. 8:00: Frank B. Sievers 2:08:40, Martin Price 2:08:40, Sussi Gudmundsson 2:39:11, Stine Price 2:39:26, Jeanett Bonde Jørgensen DNF.

Halvmarathon d. 21/3-21 start kl. 11:00: Steen Jeppesen Dietz (10,6 km.) 1:11:58, Anita Arndal Dietz (10,6 km.) 1:13:59, Susanne Billeskov 2:14:06, Frank B. Sievers 2:15:30, Nancy Weibjerg 2:33:05.

Link til alle diplomer fra lørdag d.20/3 og søndag d.21/3:

I skal kopier hele linket og åbne det i en ny browser:

https://docs.google.com/document/d/1ePNwKgfhsoJD8shKuRKu1mimbR0e6CsQMW3R12RoZiQ/edit?usp=sharing

 

Diplomer og resultater d. 1/4-21

Resultater:

Halvmarathon start kl.7:00: Jan Pedersen 1:53:09 Helle Juul 1:53:42 Andreas Hartman 1:57:26 Erik Fogt Mousten 1:57:30 Tina Merete Nielsen 2:02:05 Anita Witte 2:25:48 Joann Jensen 2:25:50 Bibi Poulsen 2:25:54 Tommy Josefsen 2:46:43.

Halvmarathon start kl.10:00: Yaghoob Fantassi 1:40:35 Peer Bjørn 1:41:50 Maria Magnusdottir 1:42:30 Lars Hulbæk 1:46:10 Tommy Schallert 1:52:35 Martin Jensen 1:55:21 Martin Price 1:55:54 Helle Aatofte Rasmussen 2:08:43 Stine Price 2:08:44 Nancy Weisbjerg 2:37:08.

Halvmarathon start kl.13:00: Sander Møller 1:52:12 Rikke Steengaard 1:52:45 Marianne Rasmussen 2:06:12 Susanne Billeskov 2:06:13 Jens Rasmussen 2:07:45 Lisbeth Saxtorph 2:26:21 Jeanett Jørgensen 2:26:21 Dorthe Roslev 2:26:21. Runde 10,6 km: Anita Dietz 1:14:50 Steen Dietz 1:14:50.

Marathon start kl.7.00: Jan Hansen 3:57:12, Carsten Friis 3:57:12, Lars Sørensen 3:58:07, Ib Jensen 3:59:34, Mette Kalum 4:12:09, Maud Hjortshøj 4:34:48, Jonas Andersen 4:46:54, Jeanette Mikkelsen 4:47:46, Tina Mundt Larsen 4:47:47, Claus Jensen 4:47:47.

Marathon start kl.12.30: Nicolai Møller Nielsen 3:40:46, Jesper Witte 4:17:25, Jens Mogensen 4:17:25, Kim Hammerich 4:36:01, Jonas Andersen 4:52:52, Lone Friis 5:02:34, Pia Angelbo Mortensen 5:15:27, Carsten Brix 5:15:27, Jørn Jensen 5:20:11.

Dilpom for marathon og halv. D.1/4-2021. I skal kopier linket og åbne det i en ny browser.

https://docs.google.com/document/d/1GQeNpqSXIyU29TGpUiNU74il9Yf2nTvpSIPjot1vhx8/edit?usp=sharing

Diplom d.17-18/4

Resultater:

D. 17-4-21 Halvmarathon start kl. 8:00: Holger Hansen 1:41:39 Martin Price 1:54:42 Jørgen Thomsen 1:57:48 Bibi Poulsen 2:09:31 Pernille Petersen 2:11:10 Stine Price 2:11:21 Helle Aatofte Rasmussen 2:11:08 Anita Witte 2:12:24 Joann Jensen 2:12:27 Jeanett Bonde Jørgensen 2:13:59.

D. 17-4-21 Halvmarathon start kl. 11:00: Peter Bang 1:32:55 Tommy Schallert 1:50:21 Kyri Damgaard 1:58:13 Simon Frandsen 1:58:13 Susanne Billeskov 2:08:04 Rikke Steengaard 2:08:08 Ulrik Buur Lauridsen 2:08:08 Sussi Gudmundsson 2:47:02 Daniel Jeppesen - DNS Peer Bjørn Pedersen - DNS.

D. 17-4-21 Halvmarathon start kl. 14:00: Caroline Egeskov Christensen (10,6 km.) 1:45:10 Rikke Jensen (10,6 km.) 1:45:10 Jens Rasmussen 1:57:55 Marianne Rasmussen 2:02:59 Christina Fuglsbjerg 2:05:07 Finn Jacobsen 2:07:32 Jytte Jacobsen 2:07:56 Allan Dall Jørgensen 2:10:02 Lisbeth Saxtorph 2:20:42.

D. 17-4-21 Marathon start kl. 8:00: Hans Renkwitz 3:45:44 Jesper thygesen 3:47:41 Lars Sørensen 3:48:40 Carsten Friis 3:53:43 Jan Hansen 3:53:43 Ib Jensen 3:54:10 Christian Syversen 4:10:28 Jesper Witte 4:10:28 Jesper Steen Olsen 4:35:12 Erik Fogt Mousten 4:38:41.

D. 17-4-21 Marathon start kl. 13:00: Yaghoob Fantassi 3:44:53 Ole Toft 3:54:14 Kim Hammerich 4:03:35 Jan Hansen 4:16:38 Sander V. Møller 4:47:52 Ella Lissner Kuhlman 5:03:41 Stig Kuhlman 5:03:41 Pia Angelbo Mortensen 5:04:26 Jørn Jensen 5:09:09 Lene Thøgersen - DNF.

D. 18-4-21 Halvmarathon start kl. 9.00: Jepser Witte 1:47:00, Kim Hammerich 2:03:35.

D. 18-5-21 Mararthon start kl. 9.00: Carsten Friis 3:29:52, Ole Toft 4:12:36, Jeanett Bonde Jørgensen 5:57:26, Dorthe Roslev 5:57:26.

I skal kopier linket og åbne det i en ny browser.
https://docs.google.com/document/d/1kmFCLBy2riqpD7TKchDTN-lULIKCJOX_501XdRaCuEg/edit?usp=sharing

 

Diplom og resultater d. 1-5-2021:

Marathon: Jan Hansen 3:29:35, Thomas Nørregaard 3:37:21, Nicolai Møller 3:37:57, Christian Syversen 3:47:15, Tom Laursen 3:48:12, Christian Vang 3:56:27, Helena Kanstrup 4:04:14, Nicolaj Pedersen 4:09:16, Bjørn Frederiksen 4:20:07, Kevin Vilhelmsen 4:22:53, Marie Filskov 4:22:53, Jesper Witte 4:22:53, Nicky Krogsøe 4:50:20, Lone Friis 4:52:21, Dorthe Roslev 5:27:16, Jeanett Bonde Jørgensen 5:27:16.

Halvmarathon: Peer Bjørn Pedersen 1:35:58, Yaghoob Fantassi 1:39:51, Maria Magnusdottir 1:41:35, Allan Christensen 1:42:26, Rikke Steengaard 1:49:42, Martin Price 1:52:12, Lars Bagge-Hansen 1:52:58, Bo Kjems 1:54:59, Kim Grau 1:54:59, Henrik Strømvig 1:55:15, Gitte Askær 1:56:19, Anders Larsen 1:57:07, Michael Jepsen 1:56:20, Jens Rasmussen 1:59:17, Charlotte K. Larsen 1:59:35, Marianne Rasmussen 1:59:46, Fie Majgaard 2:02:25, Ditte Busch 2:04:18, Leon Elstrøm 2:04:53, Christina Fuglsbjerg 2:05:12, Bibi Poulsen 2:06:25, Ulrik Buur Lauridsen 2:09:45, Andreas Hartmann 2:11:02, Hans L. Nielsen 2:11:37, Allan Dall Jørgensen 2:13:00, Lisbeth Saxtorph 2:18:41, Anita Witte 2:20:22, Joann Jensen 2:20:28, Helle Aatofte Rasmussen 2:20:36, Stine Price 2:21:05, Sussi Gudmundsson 2:43:35. 

Runde 10,6 km: Brian Vesterlund Danielsen 1:17:09, Helle Bæklund Eriksen 1:17:09, Sandra Charlotte Kuehn 1:17:09.

Diplom
https://docs.google.com/document/d/1xwrvN9wHJuQUz8A0oDT1axnzBnqeCqbvgN3UA-fNLE8/edit?usp=sharing

D. 16-5-21 diplom og resultater:

Marathon: Morten Iversen 3:20:14, Frei Bindslev 3:30:51, Silas Seneshaw Aasebø Rønne 3:40:30, Ole Toft 3:55:59, Ib Jensen 4:07:17, Mette Kalum 4:07:52, Frederik Lodahl Juhl 4:12:40, Laura Mortensen 4:20:30, Mie Høllsberg Bech 4:20:40, Diego Tosolini 4:23:30, Jeanette Mikkelsen 4:25:32, Nikolaj Rosenberg Hansen 4:25:50, Ruben Dahl Jørgensen 4:25:50, Kim Hammerich 4:26:40, Jens Mogensen 4:26:40, Tina Mundt Larsen 4:27:15, Maud Hjortshøj 4:35:16, Jesper Witte 4:35:16, Lone Friis 4:52:01, Lea Lodberg Doktor 5:18:20, Marcus Plauborg Idorn 5:18:40, Mads Obel Jensen DNF.

Halvmarathon: Allan Christensen 1:36:46, Martin Price 1:53:26, Michael Jepsen 2:00:57, Christina Fulgsbjerg 2:01:05, Henrik Strømvig 2:01:43, Morten Littau Jensen 2:04:30, Charlotte K. Larsen 2:05:08, Allan Dall Jørgensen 2:11:00, Sander V. Møller 2:11:04, Helle Aatofte Rasmussen 2:12:11, Bibi Poulsen 2:13:43, Anita Witte 2:18:37, Joann Jensen 2:18:42, Anja Stewen 2:18:45, Kim Stewen 2:18:45, Stine Price 2:19:45, Nancy Weisbjerg 2:46:54, Frank B. Sievers 2:59:18, Jesper Steen Olsen 2:59:18.

Runde 10,6 km: Rene Lykke Jensen 1:12:00.

 

Diplomer:
https://docs.google.com/document/d/1MFwnlLAwg328_Ft7SKxupwz0x95hUXI4Heco0M-EDR0/edit?usp=sharing

D. 23-5-21 Diplomer og Resultater:

Marathon: Morten Iversen 3:28:20, Carsten Friis 3:43:51, Jørgen Jakobsen 3:52:54, Jakob Diget Pedersen 3:55:49, Jesper Witte 4:09:09, Mette Kalum 4:09:09, Arzo Marjan 4:25:06, Christian Syversen 4:25:06, Lone Friis 4:48:26, Ella Lissner Kuhlman 5:11:58, Stig Kuhlman 5:11:58, Pia Angelbo Mortensen 5:15:44, Kim Hammerich DNF.

Halvmarathon: Peter Bang 1:31:07, Peer Bjørn Pedersen 1:38:41, Yaghoob Fantassi 1:39:07, Lars Bo Christiansen 1:43:49, Anne Vibeke Kragelund 1:53:46, Henrik Sødequist 1:53:46, Jørgen Thomsen 1:58:30, Bibi Poulsen 2:12:34, Susanne Billeskov 2:13:31, Helle Aatofte Rasmussen 2:14:21, Anita Witte 2:25:34, Amanda Simone Witte 2:25:34, Jeanett Bonde Jørgensen 2:34:22, Frank B. Sievers 2:34:22, Trine Bødiker 2:26:15, Pernille Petersen 2:26:38, Grethe Bonne Madsen 2:26:47, Nancy Weisbjerg 2:45:39. Alice Ørsted Kristensen DNS, Daniel Jeppesen DNS, Lars Wollf DNS.

Runde 10,6 km: Rikke Jensen 1:30:24. 

 

Diplom:
https://docs.google.com/document/d/1FpygkTYgDVTcXStZCbjMc0d-H-yMcvcxRaQeIpbJBro/edit?usp=sharing

Diplom og resultater d. 6-6-2021:

Marathon: Morten Iversen 3:16:46, Nicolai Møller Nielsen 3:36:22, Preben Kjær Eriksen 4:07:35, Marie Filskov 4:18:43, Hasse Falk Jakobsen 4:28:50, Jesper Witte 4:28:50, Michael Bern 4:30:00.

Halvmarathon: Jan Pedersen 1:46:10, Marc Hurkmans 1:51:12, Ulrik Bork Christensen 1:55:13, Jes H. Strate 2:04:36, Frank B. Sievers 2:10:11, Helle Aatofte Rasmussen 2:15:27, Anita Witte 2:17:33.

 

Diplom:
https://docs.google.com/document/d/1YZpYyVdPtgPjXXzDbTxBoQHx7oImZV-49V9qa9Z6xIQ/edit?usp=sharing

D. 19-6-21 diplom og resultater Bibis halvmarathon nr. 100.

Mararthon: Jens Mogensen 4:11:03, Lisbeth Billeskov Hansen 4:11:03, Ib Jensen 4:28:38, Jesper Steen Olsen 4:53:07, Jesper Witte 4:53:07, Jeanette Mikkelsen 5:04:57, Tina Mundt Larsen 5:04:57, Alex Lundahl 5:08:50, Jan Ellefsen 5:09:30, Morten Harboe-Jepsen 5:28:53, Ella Lissner Kuhlman 6:22:30, Stig Kuhlman 6:22:30.

Halvmarathon: Peter Bang 1:37:52, Peter Lander 1:51:15, Martin Price 2:04:17, Jan Pedersen 2:04:39, Jens Rasmussen 2:13:48, Brian Schou Jensen 2:15:22, Maud Hjortshøj 2:15:24, Marianne Rasmussen 2:15:55, Rikke Steengaard 2:19:50, Helle Aatofte Rasmussen 2:22:19, Rene Ovesen 2:25:38, Charlotte K. Larsen 2:30:35, Frank B. Sievers 2:30:35, Jeanette Bonde Jørgensen 2:30:35, Stine Price 2:30:35, Marlene Vestergaard Sørensen 2:32:47, Pia Holst 2:32:47, Anne Marie Harbo 2:32:50, Bibi Poulsen 2:32:55, Martin Bredkjær Jensen 2:32:55, Erik Weiglin-Chrone 2:32:56, Lisbeth Lildballe 2:32:56, Anita Witte 2:40:19, Joann Jensen 2:40:26, Jacob Lycke-Hjul 2:44:11, Susanne Billeskov 2:44:28, Henning Hermes Petersen 2:46:00, Erik Fogt Mousten DNF.

Runde 10,6km: Annette Lander 1:03:50, Birgit Hansen 1:03:50, Andreas Hartmann 1:17:16.

 

Diplom:
https://docs.google.com/document/d/1JO8fQRPzg3gnAGdS1sFciM2cR5RrPzPyAQZyjIm6dqE/edit?usp=sharing

D. 10-7-21 resultater og diplom

Marathon: Lars Sørensen 4:05:26, Ole Toft 4:22:44, Jesper Steen Olsen 4:23:37, Mette Kalum 4:26:41, Marie Filskov 4:34:10, Jesper Witte 4:37:33, Marianne Rasmussen 4:44:08, Jens Rasmussen 4:44:08, Jørn Jensen 5:18:58, Klaus Grønhøj 5:19:06, Lene Riis Thøgersen 5:47:34.

Halvmarathon: Henrik Strømvig 1:50:00, Christina Bang Bentzen 1:55:26, Betina Knudsen 1:56:49, Martin Price 1:57:33, Brian Zenker 1:59:12, Carsten B. Dolleris 1:59:12, Louise Lillelund 1:59:12, Søren Moss 1:59:12, Torben Bech Larsen 2:09:46, Lars Eriksen 2:16:26, Connie Lindegaard Sørensen 2:16:26, Helle Aatofte Rasmussen 2:16:32, Marlene Vestergaard Sørensen 2:18:57, Anita Witte 2:19:20, Jeanett Bonde Jørgensen 2:19:20, Frank B. Sievers 2:19:22, Stine Price 2:19:22, Daniel Jeppesen 2:27:00, Mia Dyreborg Knudsen 2:28:30, Nancy Weisbjerg 2:38:28, Torben Regni Nielsen 2:38:52, Pia Nielsen 3:21:57, Brian Hamann DNS.

 

Diplom:
https://docs.google.com/document/d/1L1f5FsPWQoxQFJwcKcTT3aRy8lvLd44lYK3lEAMzJO4/edit?usp=sharing

D. 21-8-21 resultater og diplom:

Marathon: Nicolai Møller Nielsen 3:35:57, Johnny Heinmann 3:36:50, Lena Nørgaard 3:45:36, Steen Christiansen 3:45:36, Jesper Witte 4:14:06, Ole Toft 4:14:06, Mette Kalum 4:34:35, Carsten Toft 4:55:32, Alex Lundahl 5:14:17.

Halvmarathon: Holger Hansen 1:43:33, Lars Hulbæk 1:48:26, Lasse Christensen 1:56:12, Fie Majgaard 2:09:21, Helena Kanstrup 2:09:21, Christina Fuglsbjerg 2:10:00, Anne Marie Harbo 2:11:17, Ulrik Buur Lauridsen 2:12:40, Allan Jørgensen 2:14:00, Anita Witte 2:19:26, Bibi Poulsen 2:20:16, Sussi Gudmundsson 2:25:40, Tarina Kristensen 3:22:51.

Runder 31,8km: Lonni E. Dolleris 3:30:00.

Runde 10,6km: Brian Vesterlund Danielsen 1:13:13. 

Diplom:
https://docs.google.com/document/d/1JS_P4WSS_2sqviKi8ftiAlC1c-AtlWxb9EpbqhEaSiw/edit?usp=sharing

D. 2-10-21 resultater og diplom Connie´s marathon nr. 200:

Marathon: Jan Hansen 3:31:38, Steen Christiansen 3:32:39, Johnny Heinmann 3:36:27, Claus Barrett Jeslund 3:43:24, Troels Lau Nielsen 3:51:58, Lars Michael Rasmussen 3:57:54, Thomas Lønbæk 4:16:04, Lars Svaneberg Tuxen 4:17:04, Christian Hamann 4:17:04, Marie Filskov 4:17:31, Mette Kalum 4:22:27, Rene Morthorst Løvendahl 4:29:00, Camilla Thers Froberg 4:29:18, Connie Lundegaard Sørensen nr. 200 4:29:25, Lena Nærgaard 4:29:25, Jørgen Jakobsen 4:29:25, Tinna Lilletvedt 4:29:25, Mette Brinck 4:29:25, Lasse Christensen 4:29:25, Preben Eriksen 4:29:25, Jesper Witte 4:43.00, Jeanette Mikkelsen 4:43:00, Jens Rasmussen 4:43:00, Linda Kempel 4:43:00, Henriette Hansen 4:43:27, Tina Mundt Larsen 4:43:33, Karin Eriksen 4:49:43, Lars Troelsen 4:49:47, Alex Lundahl Hansen 5:01:20, Jørn Jensen 5:13:01, Klaus Grønhøj 5:13:01, Jakob Stræhr Hansen 5:42:00, Peter Klarlund 5:44:18, Jesper Klysner DNS, Michael Bern DNS.

Halvmarathon: Allan Christiansen 1:35:55, Jack Holm 1:42:22, Marc Hurkmans 1:44:08, Holger Hansen 1:45:40, Jan Pedersen 1:46:03, Bo Kjems 1:52:46, Henrik Sødequist 1:57:39, Martin Price 1:59:34, Henrik Strømvig 2:03:27, Michael Jepsen 2:03:58, Charlotte Ullerup Sørensen 2:05:25, Kim Lindberg 2:05:33, Pia Kirkegaard Nielsen 2:05:37, Alex Nielsen 2:07:55, Gitte Christensen 2:12:54, Hanne Villadsen 2:12:54, Andreas Hartmann 2:13:18, Hans Lindhøj Nielsen 2:13:45, Lennart Hansen 2:18:52, Anita Witte 2:24:05, Joann Jensen 2:24:05, Mia Knudsen 2:27:13, Jeanett Bonde Jørgensen 2:29:09, Stine Price 2:29:09, Sussi Gudmundsson 2:29:09, Nicky Krogsøe 2:48:26, Kyri Damgaard 3:24:35, Pia Morbech 3:24:35, Kim Hammerich DNF, Betina Knudsen DNS, Bianca Eggert DNS, Karsten Jensen DNS, Lars Pedersen DNS, Stine Bundgaard DNS.

 

Diplom:
https://docs.google.com/document/d/1gaYt0e87_AVtxRlk1cFjtSxPfjJ8_M2V4bviXvZj8S4/edit?usp=sharing

D. 20-10-21 efterårsferieløbet resultater og diplom start kl. 9.00:

Marathon: Jesper Witte 4:19:58, Mettte Kalum 4:19:58, Jonas Andersen 4:47:38, Lone Friis 5:08:00.

Halvmarathon: Henrik Strømvig 1:59:52, Maud Hjortshøj 2:06:58, Michael Jepsen 2:07:19, Simon Krog-Nielsen 2:07:24, Anne Marie Harbo 2:08:09, Jens Rasmussen 2:11:40, Marianne Rasmussen 2:16:55, Bibi Poulsen 2:28:06, Lars Powerman Wolff 2:23:56, Joann Jensen 2:30:27. Anita Witte DNF.

Runde 10,6km: Claus Ø 1:07:55, Sandra Charlotte Kuehn 1:17:59, Brian Vesterlund Danielsen 1:18:09.

5 km: Malik Silas Witte 45:47, Mathias Sivekær Petersen 45:47, Pia Morbech 46:38, Patrich Morbech 46:38.

D. 20-10-21 efterårsferieløbet resultater og diplom start kl. 16.30:

Marathon: Carsten Friis 3:42:50, Morten Iversen 3:42:50, Jens Mogensen 4:40:15, Jonas Andersen 4:44:01.

Halvmarathon: Holger Hansen 1:47:50, Charlotte K. Larsen 2:13:40, Helle Aatofte Rasmussen 2:13:40, Pia Holst 2:13:40, Jesper Witte 2:37:18, Lars Powerman Wolff 2:37:18. Stine Rasmussen DNS.

5 km: Helle Jensen 37:37, Sussi Mortensen 37:37, Trine Rasmussen 37,37, Lone Juhl 37:37.

Diplom:

https://docs.google.com/document/d/1kz5gwl9DmKh1FrkmJKSR0V7XEwh83edWIBwXHqV7rHo/edit?usp=sharing

 

D. 6-11-21 resultater og diplom Helle´s halvmarathon nr. 100:

Marathon: Carsten Friis 3:28:00, Morten Iversen 3:28:00, Lena Nørgaard 3:40:55, Jan Hansen 3:48:26, Jesper Steen Olsen 4:00:16, Marie Filskov 4:05:56, Lisbeht Billeskov Hansen 4:16:14, Jens Mogensen 4:18:43, Mette Kalum 4:18:48.

Halvmarathon: Peter Bang 1:34:22, Holger Hansen 1:48:55, Martin Price 1:56:28. Trine Dydensborg 1:58:00, Jan Pharao 2:00:58, Maud Hjortshøj 2:01:11, Henrik Strømvig 2:02:00, Michael Jepsen 2:02:40, Marianne Rasmussen 2:04:23, Anne Lise Larsen 2:04:55, Anne Brandt Pedersen 2:04:55, Erik Mousten 2:06:47, Jens Rasmussen 2:08:35, Rene Ovesen 2:10:02, Pia Holst 2:11:18, Lars Powerman Wollf 2:12:15, Anne Marie Harbo 2:12:18, Kyri Damgaard 2:13:00, Steen Kaadeklidelund Jørgensen 2:14:33, Marlene Vestergaard Sørensen 2:14:42, Bent Thomsen 2:14:46, Helle Aatofte Rasmussen nr. 100: 2.17:46, Caroline Aatofte Rasmussen 2:17:46, Rikke Steengaard 2:17:46, Stine Price 2:17:46, Charlotte K. Larsen 2:17:46, Sussi Gudmundsson 2:17:46, Frank B. Sievers 2:20:01, Jeanett Bonde Jørgensen 2:20:09, Amanda Simone Witte 2:21:22, Claus Ø 2:21:22, Henning Hermes Petersen 2:21:50, Torben Regni Nielsen 2:25:53, Joann Jensen 2:33:50, Pia Morbech 3:20:14, Marc Hurkmans DNS, Mette Olsen DNS. Runde 10,6km: Anita Witte 1:12:29.

Diplom:
https://docs.google.com/document/d/106yRoUOgGyFv2171eLwiycSt6mowc-o6D0j7gkBoM_s/edit?usp=sharing

D. 4-12-21 resultater og diplom:

Marathon: Morten Iversen 3:17:23, Nicolai Møller Nielsen 3:28:41, Marie Filskov 4:15:17, Jesper Steen Olsen 4:49:39.

Halvmarathon: Peter Bang 1:34:39, Allan Christensen 1:39:10, Dennis Hansen 1:39:10, Emil Henriksen 1:42:29, Holger Hansen 1:45:04, Tilde Weigand 1:55:05, Jørgen Skovgaard Bundes 1:58:23, Allan Dall Jørgensen 1:58:28, Christina Fuglsbjerg 1:58:28, Michael Jepsen 1:59:30, Martin Bredkjær Jensen 1:59:48, Frank B. Sievers 2:04:58, Margreta Reinhold Niclasen 2:05:06, Jan Pharao 2:09:09, Anne Marie Harbo 2:12:18, Marlene Vestergaard Sørensen 2:15:20, Jesper Witte 2:16:26, Ricky Batman Andersen 2:16:26, Helle Aatofte Rasmussen 2:16:40, Charlotte K. Larsen 2:22:20, Pia Holst 2:23:33, Anita Witte 2:28:02, Lone Friis 2:29:10.

Diplom:
https://docs.google.com/document/d/1y0VIlqY02Ft03Bvc7Kg9QPi-aTl3Mv9BqnUK91HO5CI/edit?usp=sharing

D. 12-12-2021 resultater og diplom:

Marathon: Morten Iversen 2:58:24, Nicolai Møller Nielsen 3:27:53, Steen Christesen 4:15:36, Ole Toft 4:15:39, Marie Filskov 4:25:18, Jesper Witte 4:28:00, Jesper Steen Olsen 4:28:00, Mette Kalum 4:28:00, Pia Angelbo Mortensen DNF.

Halvmarathon: Holger Hansen 1:47:30, Jørgen Thomsen 1:56:57, Anne Marie Harbo 2:10:36, Anita Witte 2:27:54, Henrik Strømvig DNS, Sander V. Møller DNS.

Runder 24 km: Frank B. Sievers 2:39:35, Stine Price 2:39:36.

Diplom: https://docs.google.com/document/d/16WU3hW7Nm8em0S02Pri4azE3ue12mJiXn2xM6RfIaEQ/edit?usp=sharing