Midtfyn cannonball

Deltagerliste 2022:

D. 2-1-22 Nytårsløbet:

Marathon: Jesper Witte, Mette Kalum, Maud Hjortshøj, Ole Toft, Marie Filskov, Jeanette Mikkelsen, Tina Mundt Larsen, Morten Iversen, Jakob Diget Pedersen, Jens Mogensen, Per Jakobsen, Ulrik Pihl, Nicolai Møller Nielsen, Jørgen Jakobsen, Ib Jensen, Tinna Lilletvedt, Jørn Jensen.

Halvmarathon: Anita Witte, Lasse Christensen, Holger Hansen, Connie Lundegaard Sørensen, Frank B. Sievers, Helle Aatofte Rasmussen, Andrew George Rodda, Torben Bech Larsen, Charlotte K. Larsen, Anne Marie Harbo, Bibi Linda Poulsen, Lone Friis, Ricky Batman Andersen, Mona Gravers Jensen, Stine Price, Martin Price, Henning Bentsen Petersen, Daniel Jeppesen, Lars Hulbæk, Amanda Simone Witte, Allan Christensen, Frank Christensen, Eetu Keski-Levijoki, John Michael Jensen, Malene Wolff.

Runde 10,6 km: Pia Morbech, Bianca Eggert, Isabella Christensen, Lars Bagge-Hansen, Trine Bødiker, Claus Ø, Andreas Lauge Petersen.

D. 12-2-2022 Valentinsløbet:

Marathon: Jesper Witte, Ella Lissner Kuhlman (SP), Stig Kuhlman (SP), Jeanette Mikkelsen (SP), Tina Mundt Larsen (SP), Jens Rasmussen, Jesper Carls, Carsten B. Toft, Jesper Steen Olsen, Jens Mogensen, Per Jakobsen, Mette Kalum, Jørn Sørensen, Nicky Krogsøe,  Nicolai Møller Nielsen, Pia Angelbo Mortensen, Lene Riis Thøgersen, Allan Bjørn Hansen, Maud Hjortshøj, Lone Friis, Carsten Brix, Klaus Thingholm, Gitte Schack, Fie Majgaard, Tom Laursen, Ulrik Pihl.

Halvmarathon: Anita Witte (SP), Henrik Strømvig (SP), Pia Morbech (SP), Martin Bredkjær Jensen (SP), Bibi Poulsen (SP), Sofie Petrea Tommerup-Thomadsen (SP), Pia Petrea Tommerup-Thomadsen (SP), Anders Steffen Larsen (SP), Frank B. Sievers (SP), Marianne Rasmussen (SP), Jens Rasmussen (SP), Helle Eriksen (SP), Helle Aatofte Rasmussen (SP), Flemming Dalsgaard, Amanda Simone Witte, Tarina Kristensen, Ricky Batman Andersen, Henning Hermes Petersen, Andrew George Rodda, Margreta Reinhold Niclasen, Birgit Hansen, Charlotte K. Larsen, Jørgen Thomsen, Kim Hammerich, Daniel Mouritsen, Holger Hansen, Lars Bagge Hansen, Peter Bang, Nancy Weisbjerg, Cæcilie Bidstrup, Stine Price, Jan Henriksen.

Runde 10,6km: Andreas Hartmann (SP), Mike Nørreby Hansen, Peter Bidstrup.

D. 12-3-2022 Charlotte K. Larsen halvmarathon nr. 200.

Marathon: Jesper Witte, Jesper Carls, Morten Iversen, Jens Mogensen, Jørn Jensen, Pia Angelbo Mortensen, Carsten Brix, Mette Kalum, Dan Kristensen, Marie Filskov, Carsten Toft (lsm), Peter Jakobsen (lsm). Maud Hjortshøj (lsm). Alex Lundahl (lsm), Lisbeth Billeskov Hansen (lsm), Ulrik Pihl (lsm).

Halvmarathon: Charlotte K. Larsen nr. 200, Anita Witte, Marianne Rasmussen, Jens Rasmussen, Frank B. Sievers, Helle Aatofte Rasmussen, Peer Bjørn Pedersen, Sussi Gudmundsson, Stine Price, Martin Price, Charlotte Simoni, Jane Rosener Nielsen, Frank Christensen, Michael Jepsen, Birgit Hansen, Martin Bredkjær Jensen, Margreta Reinhold Niclasen, Nancy Weisbjerg, Grzegorz Zdaniukiewicz, Ulrik Lauridsen, Marlene Vestergaard Sørensen, Anne Marie Harbo, Rikke Steengaard, Brian Schou Jensen, Jeanett Bonde Jørgensen, Joann Jensen, Annette Lander, Karsten Jeppesen, Jørgen Frederiksen, Ulla Munk Holm, Lars Pedersen, Heidi Jensen, Kim Rasmussen, Gitte Sørensen, Anne Lise Larsen, Kim Hammerich, Arne Oliver Hansen, Holger Hansen, Jørgen Thomsen, Pia Morbech, Bo Kjems (lsm), Lars Powerman Wolff (lsm), Pia Holst (lsm), Lone Friis (lsm), Eicke Warncke (lsm), Henning Hermes Petersen (lsm), Erik Matthiesen (lsm). Trine Dydensborg (lsm). Jan Henriksen (lsm), Claus Ø (lsm), Mark Bech (lsm).

Runde 10,6km: Birgitte K. Larsen (lsm), Kim Grau (lsm), David Akason (lsm), Frederik Damsgård (lsm), Mikkel Jørgensen (lsm), Magnus Knattrup (lsm), Thomas Christensen (lsm), Jan Hansen (lsm).

D. 14-4-2022 Påskeløbet:

Marathon: Jesper Witte (æg), Jan Hansen (æg), Jan Gedde Sejdelin, Eetu Keski-Levijoki, Jørn Jensen, Peter Larsen, Morten Iversen, Peter Regius Møller, Jens Mogensen, Lene Riis Thøgersen, Finn Drost Rasmussen, Susanne Gravesen, Jørgen Frederiksen, Sten Christensen, Maud Hjortshøj, Alex Lundahl, Ulrik Pihl, Marie Filskov, Jacob Elnegaard.

Halvmarathon: Anita Witte (æg), Martin Bredkjær Jensen (æg), Joann Jensen (æg), Helle Aatofte Rasmussen (æg). Marianne Rasmussen (æg), Jens Rasmussen (æg), Lasse Christensen (æg), Bianca Eggert (æg), Henrik Strømvig (æg), Christina Toudal Frandsen, Michael B. Hansen, Bibi Poulsen, Lars Powerman Wolff, Daniel Mouritsen, Andreas Hartmann, Henning Hermes Petersen, Nancy Weisbjerg, Anne Brandt Pedersen, Amanda Simone Witte, Jørgen Thomsen, Jan Pedersen, Kim Hammerich.

Påske 7'er: Stine Price, Martin Price, Frank B. Sievers, Charlotte K. Larsen, Sussi Gudmundsson.

D. 18-4-22 kl. 9.00. 2. Påskedag:

Marathon: Jesper Witte, Jan Hansen, Lena Nørgaard, Mette Kalum, Alex Lundahl, Marie Filskov, Jørgen Jakobsen.

Halvmarathon: Anita Witte, Claus Ø, Joann Jensen, Nancy Weisbjerg, Michael Jepsen, Jane Laulund Dideriksen, Lasse Christensen, Alice Ø, Lars Powerman Wolff, Allan Pihl, Louisen Lillelund, Alice Ø.

Runde 10,6km: Jannika Simonsen, Hanne Wichmann, Mette Kirstine Ernstsen

start tilgode Ole Vestergaard Eriksen, Klaus Grønhøj, Lars Sørensen, Charlotte K. Larsen, Claus Ø, Kevin Vilhelmsen, Allan Dall Jørgensen, Christina Fuglsbjerg.

D. 13-5-22 St. Bededagsløbet Claus Ø runder på halvmarathon distancen:

Marathon kl. 8.00: Jesper Witte, Jan Hansen, Jesper Gottlieb, Mette Kalum, Jesper Steen Olsen, Marie Filskov, Jens Christian Lund, Maud Hjortshøj, Steen Christiansen, Ulrik Pihl, Jens Strøm, Alex Lundahl.

Halvmarathon kl. 10.00 (og nogle ud kl. 8.00.): Claus Ø, Alice Ø, Anita Witte, Kim Rene Hansen, Connie Lundegaard Sørensen, Brian Vesterlund Danielsen, Jørgen Thomsen, Niels Mose, Alex Nielsen,  Niels Birch Mogensen, Mette Olsen, Bibi Linda Poulsen, Charlotte K. Larsen, Arne Oliver Hansen, Pia Holst, Jørgen Nielsen, Dorthe Møller, Bo Kjems, Kim Hammerich, Katja Mortensen, Michael Jepsen, Sander V Møller, Daniel Mouritsen, Helle Aatofte Rasmussen, Allan Christensen, Anne Brandt, Jan Henriksen.

Runde 10,6km: Anna Rosenfeldt, Sandra Charlotte Kuehn.

D. 21-5-22 kl. 9.00. Color Run:

Marathon: Jesper Witte, Jan Hansen, Marie Filskov, Pia Angelbo Mogensen, Jeppe Henriksen, Karsten Dahl Dittmann, Karl Duus Nielsen, Sveina Bjork Karlsdottir, Ulrik Pihl. 

Halvmarathon: Anita Witte, Joann Jensen, Jesper Carls, Jørgen Nielsen, Dorthe Møller, Andrew George Rodda, Eetu Keski-Levijoki, Anne Edith Jeppsson, Peter Jakobsen, Betina Knudsen, Allan Dall Jørgensen, Christina Fuglsbjerg, Kim Hammerich.


D. 25-6-22 Sommerløbet dobbelt 

1 start kl. 8.00. Marathon: Jesper Witte, Jan Hansen, Lene Riis Thøgersen, Klaus Grønhøj, Mette Kalum. Carsten Friis, Jeanette Mikkelsen, Lone Friis, Pia Angelbo Mortensen, Ella Lissner Kuhlman, Mogens Terkelsen, Nicolai Møller Nielsen, Jens Mogensen, Claus Sørensen, Steen Christiansen, Lena Nørgaard, Steen Christesen, Morten Iversen, Hans Renkwitz.

1 start kl. 8.00. Halvmarathon: Anita Witte, Jeanett Bonde Jørgensen, Nancy Weisbjerg, Hanne Christiansen, Holger Hansen, Allan Hjorth Pihl, Louise Lillelund, Alice Ø, Habib Lemar Ahmad, Jan Pedersen, Anne Marie Harbo, Uffe Bjerg, Bibi Linda Poulsen, Anne Brandt, Brian Vesterlund Danielsen 1 runde.

2 start kl. 14.00. Marathon: Jesper Witte, Jan Hansen, Lene Riis Thøgersen, Klaus Granhøj, Carsten Friis, Finn Drost Rasmussen, Jeanette Mikkelsen, Claus Sørensen.

2 start kl. 12.00. halvmarathon: Joann Jensen, Jan Hansen, Andreas Hartmann, Allan Hjorth Pihl, Louise Lillelund, Jeanett Bonde Jørgensen, Uffe Bjerg, Bibi Linda Poulsen.

 

D. 21-8-22 Sommer Color Run:

Marathon: Jesper Witte, Lone Friis, Mette Kalum, Lars Troelsen, Jørgen Mollerup Madsen, Carsten Friis, Marie Filskov, Thomas Rose Christensen, Batman Ricky, Karen Gad, Jan Hansen, Jens Christian Lund, Nicolai Møller Nielsen, Alex Lundahl, Steen Christesen, Lars Svaneberg Tuxen, Maud Hjortshøj, Nicolaj Haldrup.

Halvmarathon: Anita Witte, Rene Leth Christiansen, Daniel Mouristen, Lars Powerman, Alice Ø, Joann Jensen, Henriette Fogh Høyer, Eicke Warncke, Uffe Bjerg, Michael Jepsen, Birthe Irene Grooss, Erik Grooss.

Runde 10,6 km: Frederik Søndergaard, Andreas Hansen, Christian Balsborg.

 

D. 15-10-22 Efterårsferieløb:

Marathon: Jesper Witte, Sune Hundebøll, Mette Kalum, Jan Hansen.

Halvmarhon: Anita Witte, Andy Nør Nielsen, Stephanie Nør Nielsen, Martin Skelgaard Andersen, Brian Vesterlund Danielsen, Holger Hansen, Mette Jensen, Joann Jensen.

Runde 10,6 km: Mads Glitrup, Christina Glitrup.

 

D. 12-11-22

Marathon: Jesper Witte

Halvmarathon: Anita Witte, Sofie Tommerup- Thomadsen, Pia Petrea Tommerup- Thomadsen, Anders Steffen Larsen, Helle Eriksen.

 

D. 10-12-22 Juleløbet

Marathon: Jesper Witte, Jesper Carls.

Halvmarathon: Anita Witte, Sofie Tommerup- Thomadsen, Sofie Petrea Tommerup- Thomadsen.